TTB Vezneciler’de patlama alanında: “Katliamlarla yaşamaya alışmayacağız”


Yazdır

.

Bugün (7 Haziran) sabah saatlerinde Beyazıt Vezneciler’de gerçekleşen ve 6’sı polis 11 kişinin hayatını kaybetmesine, 36 kişinin de yaralanmasına sebep olan bombalı saldırıyı kınamak üzere Türk Tabipleri Birliği ve İstanbul Tabip Odası yönetici ve üyelerinden oluşan bir heyet saldırının yaşandığı yerde bir basın açıklaması ve anma etkinliği gerçekleştirdi

Anma etkinliği öncesinde bir konuşma yapan İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Selçuk Erez “Bugün Vezneciler’de gerçekleşmiş olan menfur saldırıyı kınamak, lanetlemek ve derin üzüntümüzü ifade etmek üzere buradayız. Kaybettiğimiz insanlarımızı saygıyla anıyoruz. Bu tür kahredici olayların artık son bulmasını, ülkemize bir an önce barış ve huzur gelmesini istiyoruz” dedi. Ardından saldırıda hayatını kaybedenler anısına 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı.

İstanbul Tabip Odası adına basın açıklamasını Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Melahat Cengiz okudu. Açıklamada; “Bombalı katliamlar günlerimizi kana bulamaya, hayatlarımızı karartmaya, bizleri endişeye, mutsuzluğa, güvensizliğe boğmaya devam ediyor. 5 Haziran 2015’te Diyarbakır, 23 Temmuz’da Suruç, 10 Ekim’de Ankara Sıhhiye, 12 Ocak’ta Sultanahmet, 17 Şubat’ta Ankara Çankaya, 13 Mart’ta Ankara Kızılay, 19 Mart’ta Taksim, 28 Nisan’da Bursa ve son olarak bugün, 7 Haziran’da Vezneciler’de yaşanan saldırılarda yüzlerce canımızı yitirdik, yüzlerce vatandaşımız yaralandı, zorlu yaşam koşullarına terk edildi. Bizlere bu acıları yaşatanları bir kez daha lanetlerken yaşamını yitiren sivil-polis tüm atandaşlarımızın yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Her koşulda yaşamı savunan ve bundan sonra da savunacak olan TTB-İstanbul Tabip Odası olarak; Bombaların patlamadığı, hiç bir insanımızın canını kaybetmediği, yaralanmadığı, hiç kimsenin yüreğinin yanmadığı, mağdur edilmediği barış, demokrasi ve özgürlüğün egemen olduğu bir ülke için dün nasıl mücadele ettiysek bugün de yarın da mücadelemizi sürdüreceğimizi bir kez daha duyuruyoruz” denildi.

Açıklamada ayrıca yaralıların güncel sağlık bilgileri de kamuoyuyla paylaşıldı ve sürecin takipçisi olunacağı vurgulandı.

HekiMedya.OrgDaha Yeni:Daha Eski: